Vastu šastra

Sasnkrita vārds Vastu nozīmē vieta, laukums, māja, istaba, dzīvojamā platība.Vārds šastra nozīmē zinātne, zināšanas. Vastu šastra palīdzēs jums labiekārtot māju un radīt harmonisku vidi, kurā jūs būsiet laimīgi.
Vastu mērķis – radīt harmonisku dzīves telpu, ar spēcīgu prānas lauku un aizsardzību. Vastu rekomendē, kā izvēlēties labvēlīgu zemes gabalu mājas celtniecībai un noteikt augsnes piemērotību. Ta sniedz ieteikumus pamatu ielikšanai, būvniecībai un mājas iekštelpu plānošanai. Ja māja ir uzcelta, neievērojot šos noteikumus, tās iedzīvotāji var slimot, kļūt nelaimīgi un neveiksmīgi dažādās dzīves sfērās.
Vastu māca, kā saplānot māju vai dzīvokli tā, lai tajā valdītu pārticība, uzplaukums un nebūtu lieku problēmu. Mājās, kur enerģijas harmoniski mijiedarbojas, miera un laimīgas sadzīves sajūta kļūst gandrīz vai taustāma.Sīkāk lasīt gramatā: "Mājas harmonija. Vastu Šastra"

Par Vastu


Kā darbojas Vastu likumi?

Vastu pamatā ir abstrakti simbolisma principi, kurus var aprakstīt tikai ar simbolisma terminu palīdzību. Tie ir 5 pirmelementu, 8 kompasa virzienu un 9 planētu principi. Vēdas saka, ka viss apkārt ir dzīvs un caurstrāvots ar dievišķo enerģiju. Kā cilvēka fiziskais ķermenis ir dvēseles trauks, tā mūsu māju piepilda „mājas gars”. Kā cilvēka ķermenis un Visums sastāv no 5 pamata elementiem, tā arī katrā mājā ir Ūdens, Uguns, Zemes, Gaisa un Telpas sektori. 

Kas vajadzīgs konsultācijai?

Pieteikt konsultāciju

Vastupuruša

Vastu šastra dod jēdzienu Vaštupuruša – dzīva, bet nemateriāla būtne, gars, kas iemiesojas katrā mājā. Vaštupuruša iemiesojas mājā tāpat kā mūsu dvēsele fiziskajā ķermenī tā rašanās brīdī. Tā ir reāla, kaut arī nemateriāla būtne ar visām ķermeņa daļām un neaizsargātiem punktiem uz tā.
Mājai tāpat kā cilvēkam ir mute – galvenās ieejas durvis un acis – logi. Centrālā mājas daļa ir naba, ziemeļaustrumu (ZA) sektors – galva, bet dienvidrietumu (DR) – kājas; ziemeļrietumu (ZR) un dienvidaustrumu (DA) stūri - rokas. Visa māja funkcionē tāpat kā cilvēka ķermenis. Sīkāk lasīt gramatā: "Mājas harmonija. Vastu Šastra"

Vastupuruša Mandala un 9 planētas

Cilvēks un Visums ir vienots veselums. Visuma smalkie spēki kā neredzami pavedieni caurvij visas cilvēka dzīves jomas, iespaidojot cilvēku rīcību un raksturu. Vēdiskajā astroloģijā un Vastu šos spēkus pārstāv 9 grahas: Sūrja (Saule), Čandra (Mēness), Guru (Jupiters), Budha (Merkūrijs), Šukra (Venēra), Mangal (Marss), Šani (Saturns), Rahu un Ketu.
Grahas ataino saikni starp mikro- un makrokosmosu, parādot cilvēka rakstura atkarību no debess ķermeņu izvietojuma. Katra planēta – noteikts Dievišķā sākuma aspekts. Vārds «graha» sevī ietver plašāku jēdzienu nekā vārds «planēta» un raksturo debesu ķermeņu (vai notikumu) spējas ietekmēt vai paredzēt iespējamos notikumus uz Zemes. Šī pieeja netiek atzīta par „zinātnisku” tikai tāpēc, ka tai nav nekādu fizisku pierādījumu. 


 .