Navaratna – «9 dārgakmeņi» vai kā līdzsvarot 
9 planētu iedarbību

Navaratna tiešā nozīmē tulkojās kā «9 dārgakmeņi». Šis amulets atspoguļo visas 9 planētas, kurā katrs akmenis ieņem īpašu un noteiktu vietu. Navaratna ir universāla, tā harmonizē, aizsargā un koriģē, tāpēc to var nēsāt pilnīgi jebkurš cilvēks.  

  

Dārgakmeņus cilvēki izmanto jau vairākus tūkstošus gadu. Senie vēdiskie raksti apstiprina, ka indviduāli piemeklēti dārgakmeņi var ļoti labvēlīgi un spēcīgi ietekmēt cilvēka veselību un likteni. Tieši tāpēc seno valstu vadoņi izrotāja sevi, savas rokasssprādzes, kulonus un kroni ar dažādiem dārgakmeņiem, kas tiem sniedza pārsteidzošu tīrību un spēku.

Nedaudziem zināms, ka akmeņi ir dzīvas būtnes un Vēdiskie raksti to apstiprina. Akmeņi aug miljoniem gadu un savas dzīves laikā tie sevī ir uzkrājuši neiedomājami milzīgu spēka un varenības potenciālu. Ir zināms, ka katram dārgakmenim ir sava konkrēta enerģija, kas saistīta ar vienu no planētām. Šī akmeņu unikālā īpašība ļauj katram no mums pastiprināt sava organisma enerģētiku, padarot savu dzīvi spilgtāku un harmoniskāku. Astrologi jau kopš neatminamiem laikiem ir izmantojuši dārgakmeņus, lai uzlabotu cilvēku enerģētiku un arī likteni. Tā radās unikālais amulets un talismans - Navaranta. Katrs dārgakmenis šajā astroloģiskajā rotā pārstāv kādu konkrētu enerģiju, kas atbilst konkrētai planētai - grahai.

Navaratnu nēsā, lai harmonizētu savu horoskopu un attiecīgi arī likteni. Šie 9 dārgakmeņi neitralizē 9 planētu negatīvo ietekmi, kas redzama katra cilvēka horoskopā. Šie 9 dārgakmeņi darbojās kā zibensnovedējs mājai, to pasargājot zibens spēriena gadījumā. Līdzīgi akmeņi pasargā cilvēku no iespējamas negatīvas planētu ietekmes, palīdzot uzlabot tam dzīves kvalitāti, piepidot to ar prieku, mieru un laimi.

4 soļi līdz savai NAVARATNAI 

  1. Jāsāk ar 9 akmeņu komplekta izvēli! Akmeņi mēdz būt dažāda izmēra un kvalitātes. Tie var būt izmērā no 2 - 4 - 6 - 9 mm. Akmeņu cena atkarīga no to izmēra. Šos akmeņu komplektus pati izvēlējos Indijā pie droša piegādātāja. Tie visi ir dabīgas izcelsmes un to cena atbilst izmēram: no 63 - 720 eur.

  1. 2. Izvēlēties vai izdomāt savu unikālo dizainu. No idejas līdz pasūtīšanai un realizācijai! Dizains var būt jebkāds: aplis, kvadrāts, robs, puķīte vai koks. Tomēr akmeņu atrašanās vieta rotā gan ir stingri noteikta - katrs akmens pārstāv konkrētu enerģiju un ieņem savu vietu!3. Pasūtīt pie juviliera kulonu, rokassprādzi vai gredzenu. Varu ieteikt divus meistarus, kuri darbojās šajā jomā. Akmeņus juvilierim vēlams nodot astroloģiski labvēlīgā laikā! 

4. "Iedzīvināt" vai "atdzīvināt" savu Navaratnu! Varu palīdzēt veikt rituālu pēc tam, kad Navaratna jau gatava vai varu iemācīt rituālu veikt pašam!

Prana pratistha – «atdzīvināšana»

Navaratna - tā nav vienkārši rota, bet cieņas izrādīšana jeb veltījums visām 9 planētām. Tāpēc pirms savas Navaratnas uzvilkšanas, ļoti labvēlīgi veikt Prana pratistha jeb atdzīvināšanas rituālu. Tajā notiek katra akmens «atmodināšana» un savienošanās ar tā dievišķo pirmsākumu ar īpašu vēdisko mantru palīdzību. Šis rituāls tiek veikts astroloģiski labvēlīgā laikā, kuru aprēķina astrologs. «Atdzīvināšanas» rituālā tiek izmantoti ziedi, smaržkociņi, svēts ūdens, uguns un rīsi.

ॐ ĀDITYAYA CHA SOMAYA MANGALĀYA BUDHĀYA CHĀ

GURU SHUKRA SHANIBYA SCHĀ RĀHAVE KETAVE NAMAHĀ    

  

Indijas astroloģijā Džotiš katrs no debesu ķermeņiem (navagraha) ir kādas personības atspoguļojums. Tā enerģiju arī atspogļo noteikts akmens:

1. Rubīns

Rubīns atspoguļo Sauli (Sūrja). Tas simbolizē katras dienas redzamo dieva formu. Viņa mati ir no zelta, bet ratus velk 7 zirgi, simbolizējot 7 čakras un 7 varavīksnes krāsas. Viņš no Debesu troņa valda svētdienās (sunday). Viņš pārvalda Sattva gunu un simbolizē saprātu, karali, pārvaldītāju, tēvu. Rubīns (Saule) dod: veselību, domu skaidrību, bagātību un varu.2. Pērle

Pērle atspoguļo Mēnesi (Čantra). Šis dievs tiek atspoguļots kā jauneklis, apburošs un vienkāršs. Viņš katru nakti tik ātri kā vējš brauc pa debesīm ratos, ko velk antilopes. Viņš pārvalda ūdeņus un ir viens no auglības dieviem.Viņš debesis pārvalda pirmdienās (Somvarm). Viņš ir satvisks un pārvalda prātu, emocijas, maigumu, mieru, klusumu, poētisko iedvesmu.


3. Dzeltenais safīrs

Dzeltenais safīrs atspoguļo Jupiteru (Brihaspati). Jupiters ir dievu skolotājs, kas personificē dievbijību un taisnību. Viņš pārzina lūgšanas un rituālus. Viņš debesis pārvalda ceturtdienās. Viņš pārvalda Sattva gunu un pārstāv pareizu pasaules uzskatu, zināšanas un apmācību. Dzeltenais safīrs (Jupiters) dod: garīgās zināšanas, dievbijību, paplašināšanos, labklājību. Lai pastiprinātu Jupiteru, var tikt izmantots arī dzeltenais topāzs vai citrīns.


4. Hesonīts

Hesonīds (indiešu nosaukums gomedha) atspoguļo Rahu - augšupejošo, ziemeļu mēness mezglu, demona galvu. Kad viņš «aprij» sauli vai mēnesi, notiek aptumsums. Viņš simbolizē centienus pārvērst jebkuru dzīves sfēru haosā. Viņš ir tamasisks, nes negausību un neapmierinātību. Hesonīts (Rahu)  dod: asu uztveri, viltību, spēju par katru cenu sasniegt mērķi, vitalitāti.5. Smaragds

Smaragds atspoguļo Merkūriju (Budha). Tas ir jauns un kustīgs dievs, kurš pārvalda komunikāciju un uzņēmējdarbību. Viņš pārvalda debesis trešdienās. Pēc dabas ir radžasisks, simbolizē daiļrunību, formālu komunikāciju, informācijas saņemšanu un nodošanu, pirkšanu un pārdošanu. Smaragds (Merkūrijs) dod: atmiņu, ātru prātu, elasību komunikācijā, diplomātijas spēju, panākumus biznesā.6. Briljants

Briljants atspoguļo Venēru (Šukra). Viņš ir asūru skolotājs. Pārvalda debesis piektdienās. Viņam ir radžasisks raksturs un viņš pārvalda bagātību, prieku un baudu. Briljants (Venēra) dod: vēlmju piepildīšanu, apmierinātības sajūtu, prasmi novērtēt skaistumu un harmoniju. Lai harmonizētu Venēru var izmantot arī balto safīru, balto topāzu, cirkoniju, vai dabīgo kristālu.7. Kaķacs

Kaķacs atspoguļo Ketu. Tas ir lejupejošais mēness mezgls - dienvidu. Demona apakšdaļa, aste. Tiek uzskatīts, ka dienvidu mezglam ir milzīga ietekme uz cilvēka un visas dzīvās radības dzīvi. Ketu ir tamasisks, bet atsevišķos īpašos gadījumos tas palīdz sasniegt slavas augstumus. Kaķacs (Ketu) dod: spēju glabāt noslēpumus, nepieķeršanos, slepenas zināšanas.
8. Zilais safīrs

Zilais safīrs atspoguļo Saturnu (Šani). Viņš pārvalda sestdienu, tam ir tamasisks raksturs. Šani simbolizē grūtības un aizkavēšanos, kas māca mūs būt pacietīgiem un organizatoriskiem, iet līdz galam. Kad Šani ir apmierināts, cilvēkam karjerā ir veiksme daudzu gadu garumā. Zilais safīrs (Saturns) dod: mērķtiecību, askētismu, pacietību, precizitāti, nelokāmību.9. Sarkanais korālis

Sarkanais korālis atspoguļo Marsu (Mangal). Viņš ir kara un celibāta dievs. Okultu zinātņu un slepenu zināšanu skolotājs. Viņš debesis pārvalda otrdienās. Viņš pārvalda Radža un Tama gunu. Simbolizē aktīvu rīcību, spēju iemācīt, pārliecību par sevi un ego. Sarkanais korālis (Marss) dod: drosmi, spēku, taisnību, patiesību, aizsardzību, samazina dusmas.Prana pratishtha - "dzīvības elpas iedvešana"

Navaratna nav tikai rotājums, bet veltījums visām 9 planētām. Tāpēc, pirms sākat valkāt savu navaratnu, ir ļoti vērtīgi veikt Prana pratishtha rituālu - dzīves elpas iedvešanu. Tas sastāv no katra akmens "atdzīvināšanas" un savienošanas ar dievišķo principu, izmantojot īpašas Vēdu mantras. Rituāls tiek veikts īpaši labvēlīgā laikā, ko aprēķina astrologs. "Dzīves elpoas iedvešanas" rituālā tiek izmantoti ziedi, vīraks, svētīts ūdens, uguns un rīsi.


ॐ ĀDITYAYA CHA SOMAYA MANGALĀYA BUDHĀYA CHĀ

GURU ŠUKRA ŠANIBIJA SCHĀ RĀHAVE KETAVE NAMAHĀ