Vastu instrukcija

Kā piesaistīt labklājību un veiksmi savās mājās, izmantojot senos Vastu likumus? Kas ir vissvarīgākais, kas jādara? 

Norādījumi, kā iekārtot harmonisku mājvietu

 1. Nosakiet kompasa virzienu / debespušu virzienu savās mājās. Paņem kompasu! Neapjukt virzienos palīdz/ēs kompass, kas tagad ir katrā mobilajā tālrunī. Atrodiet to un apskatieties tajā savu dzīvokli vai māju. Nosakiet, kur ir ziemeļi un austrumi vairākās dzīvokļa vietās, lai izvairītos no kļūdām un traucējumiem.
 2. Izdrukājiet vai uzzīmējiet sava dzīvokļa shematisku plānu. Analizējiet sekojošas lietas:

 • Kāda ir tā galvenā forma? Vislabākā forma ir taisnstūris vai kvadrāts. Skatiet, vai ir kādi iegriezumi / izvirzījumi, kādos virzienos. Pievērsiet uzmanību šīm plāna niansēm.
 • Redziet, kur atrodas logi un ārdurvis? Ziemeļi/rietumi/austrumi/dienvidi
 • Plānā atzīmējiet virtuvi, guļamistabu, viesistabu, vannas istabu un tualeti. Ziemeļi/rietumi/austrumi/dienvidi
 • Pārbaudiet savu zīmējumu, izmantojot Google Maps, dažreiz kompasi var būt neprecīzi.

IZCILI! Tagad jums ir sākotnējais plāns, kurā parādīta pilna bilde, visas jūsu konkrētā dzīvokļa nianses. Ar šo plānu mēs strādāsim. Tagad jūs pats varat sākt analizēt savu dzīves vietu:

 1. Ziemeļaustrumos - jābūt ŪDENIM un tā elementiem. Šeit būs laba vieta viesistabai, bērnu istabai, darba telpai vai jogas un meditācijas telpai.

 2. Dienvidrietumos valda ZEMES elements - novietojiet šeit smagus podos esošus augus, akmens kompozīcijas. Šeit stabilitātes zonā ir labākā vieta guļamistabai un smagiem skapjiem, noliktavām.
 3. Mājas centrā dominē ĒTERS- galvenais pirmatnējais elements, no kura viss radies. Šai vietai jābūt pēc iespējas brīvai no visiem objektiem.
 4. Ziemeļrietumu zonā dominē GAISA elements. Jūs varat stiprināt tā ietekmi, uzstādot tur ventilatorus vai gaisa kondicionierus, vēja zvanus. Šeit labvēlīga vieta vannas istabai.
 5. Dienvidaustrumu daļa ir UGUNS elementa zona. Tieši tur jums jānovieto virtuve, elektroierīces, kamīni, katlu telpa.

Ko darīt, ja jūsu mājās viss ir otrādi? KORIĢĒT! VASTU zinātne piedāvā veidus, kā uzlabot visas jūsu mājas zonas.

Kad un kas jālabo pēc Vastu?

 • Vienmēr atcerieties, ka Vastu apraksta vislabvelīgāko dzīves vietu. Sniedz ieteikumus nelabvēlīgu variantu labošanai. Visas pārējās iespējas var uzskatīt par neitrālām.
 • Ja jūs dzīvojat mājā ilgu laiku (vairāk nekā 10 gadus) un esat diezgan apmierināts ar to, kā attīstās dzīves apstākļi, tad uzlabojumi nav nepieciešami.
 • Var būt nopietni Vastu defekti mēbeļu izkārtojumā, bet pati māja var atrasties ļoti labvēlīgā vietā. Šādā mājā iedzīvotāji izceļas ar ilgmūžību un labu veselību, un pašai ēkai ilgstoši nav nepieciešams remonts, un tajā kaut kas reti saplīst. Ja tas tā nav, tad ir nepieciešamas korekcijas.
 • Nemēģiniet uzlabot katru sīkumu. Māja, kas atbilst Vastu likumiem vismaz par 50%, tiek uzskatīta par pieņemamu dzīvošanai, 70-80% atbilstība ir ļoti laba.
 • Ja mājā (dzīvoklī) ir spēcīgs un labvēlīgs ziemeļaustrumu sektors, tad tiks kompensēti citi trūkumi.
 • Mājas ziemeļaustrumu daļas stiprināšana līdzsvaro citus Vastu pārkāpumus. Vastu defekti jākompensē, pirmkārt, ziemeļaustrumos un dienvidrietumos. Vairumā gadījumu pietiek ar šo divu virzienu labošanu. Piemēram, ja virtuve atrodas dienvidrietumos (nelabvēlīga) - mēs stiprinām ziemeļaustrumus!
 • Vastu jantras un spoguļus var izmantot kā kompensācijas līdzekļus. Spoguļus labvēlīgi izvietoti tikai pie ziemeļu un austrumu sienām, lai tie kompensētu un atspoguļotu nelabvēlīgo ietekmi, kas nāk no dienvidiem un rietumiem.
 • Cilvēka veselība ir tieši saistīta ar prānisko spēku (vitālās enerģijas) pieplūdumu. Tādu dabisku barību nodrošina labvēlīga Vastu māja. Šādas mājas iedzīvotāji ir turīgi, veseli un optimistiski.
 • Ja māja nespēj jums piegādāt pietiekami daudz prānas un jūs vēl neko nevarat mainīt, meklējiet citus avotus. Tīrs, enerģisks ūdens, veselīgs uzturs, dienas režīma ievērošana, elpošanas vingrinājumi (pranajama) un jogas prakse palīdzēs jums novērst prānas trūkumu.

Ja ir vēl jautājumi, variet pieteikties uz individuālo Vastu konsultāciju.